Ostatnio trochę poszalałam i skusiłam się na białą czekoladkę o smaku banana i imbiru na łyżeczce drewnianej firmy Chocolate Company (niestety nie posiadam jeszcze zdjęcia owego smaku więc wrzuciłam inny). Fantastyczna sprawa, bo czekolada jest naprawdę pyszna, a do tego ile zabawy. ‚Flagowy produkt marki Chocolate Company. 50 gramowa kostka czekolady na drewnianej łyżeczce służy do samodzielnego rozpuszczania w kubku gorącego mleka. Dostępna w ponad 75-ciu, czasem zaskakujących, smakach, na bazie ciemnej, mlecznej oraz białej czekolady. Hotchocspoon można całkowicie rozpuścić w mleku, otrzymując pyszną, intensywną w smaku, gorącą czekoladę, lub zanurzać w gorącym mleku i zlizywać roztapiającą się rozkosz’ (tako rzecze producent i prawdą to jest). Czekolada ta była naprawdę mleczna i kremowa (co rzadko się zdarza jeśli chodzi o białe czekolady, których wyznawcą jestem). Do tego jak się ją moczy w tym gorący mleku (90 stopni C), a potem zlizuje… Mmmmmm… XD Skoro już macie skojarzenia chciałam dodać, że jest to naprawdę wspaniały drobny upominek nie tylko na imieniny czy zbliżające się Walentynki, ale także na Dzień Pozytywnego Myślenia, Dzień Kota, Tłusty Czwartek czy dzień bez okazji (uwielbiam ten ostatni, który jest praktycznie każdym dniem) :D POLECAM!

SMAKI: http://www.chocolatecompany-online.com/pl/

PRODUCENT: Chocolate Company

MARKA: Chocolate Company CHCO

CENA: 14,50zł

SKLEPY: http://chco.pl/pl/places.html

‚Firma Chocolate Company powstała z miłości do czekolady jej holenderskich założycieli – Mirjam Schroeder i Toussant Claessens. I to do nie byle jakiej czekolady, a do Valrhony, jednej z najlepszych czekolad na świecie, która jest bazą do wyrobu wszystkich produktów tej firmy. Toussaint jest z wykształcenia kucharzem, inspiracji do tworzenia nowych smaków poszukuje w daniach kuchni całego świata. Spod jego ręki wychodzi czekolada o często zaskakujących smakach, jak Imbir z wasabi, Zielone curry, Tymianek w miodzie czy Sashimi. Do dziś, na bazie czekolady białej, mlecznej i ciemnej powstało 75 smaków, i każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno osoby poszukujące nowości, jak i lubiące bardziej klasyczne smaki. Wszystkie wyroby tworzone są ręcznie w manufakturze w Kerkrade, przy granicy belgijskiej, wyłącznie na bazie naturalnych składników.
O dotarciu Chocolate Company do Polski zdecydował, jak to często bywa, przypadek. Smak czekolady ze sklepu w Maastricht tak zachwycił trójkę założycieli, że postanowili zmienić swoje życie i związać je z produktem, wywołującym wyłącznie błogi uśmiech na twarzy. Po roku pracy nad polskim konceptem, otworzyli w styczniu 2011 pierwszy sklep-kawiarnię Chocolate Company w warszawskiej Galerii Mokotów. W planach mają otwarcie 15 sklepów w większych miastach Polski’. (Chocolate Company)

fot. http://www.chocolatecompany-online.com/pl/

Reklamy