Zaczynam mój jeden z ulubionych tematów, a mianowicie wyroby fantastycznej polskiej cukierni – Sowa. Pomimo wielu przykrych słów, które znalazłam w internecie na temat pracy w owej firmie, złym traktowaniu pracowników, wyrobom nie można nic zarzucić – są po prostu pyszne i na tym też skupię mą uwagę. Na owym blogu znajdziecie jeszcze wiele wpisów dotyczących wyrobów Cukierni Adama Sowy, między innymi wpis o kolejnym słodkim cudzie świata czyli Torcie Dacquoise :D

A teraz czas na Kostkę Królewską czyli lekki mus z białej czekolady z bitą śmietaną, przełożony roladkami biszkoptowymi nasączonymi ponczem kawowym. Brzmi skomplikowanie, smakuje wyśmienicie (pomimo, że ma poncz kawowy w sobie – jeśli ktokolwiek śledzi bloga czupaka to wie, że ów zjadacz wyznaje miłość białej czekoladzie, a kawie daje kopa w de, stąd też wzmianka o ‚dobrym’ ponczu kawowym – to dość wyjątkowe XD). POLECAM!

SMAKI: http://www.sowa-cukiernia.com.pl/

PRODUCENT: Cukiernia Sowa Sp. Jawna

MARKA: Cukiernia Sowa

CENA: 40zł/kg

SKLEPY: Cukiernia Sowa

W 1946 roku Feliks Sowa mistrz piekarski i cukierniczy założył Cukiernię Sowę. Obecnie kieruje nią Adam Sowa, siedziba znajduje się w Bydgoszczy, a oto kilka osiągnięć firmy:
2003 rok –  eksponat z największą ilością róż z czekolady, 2700szt. (Paweł Małecki, Mariusz Buritta); pobicie rekordu Guinnesa w kategorii: największy tort w stylu weselnym; ‚złoty wałek’ za najlepszy deser w Polsce (Paweł Małecki);
2004 rok – kolejny ‚złoty wałek’ (Maciej Kałdon);
2005 rok – Nagroda Państwowej Inspekcji Pracy za najbezpieczniejszy zakład pracy; Eurosweet 2005 ‚Najlepszy z najlepszych’ pokaz cukierniczy (Marcin Ignaszak, Paweł Małecki).

fot.1 http://www.pasterzeforum.pl 
fot.2 http://rekordy.subseo.pl

Reklamy