(Ślina mi cieknie po łokciach na samą myśl…). Po pierwsze w gazetach (tej z Piotra i Pawła) kłamią –  FUDGE TO NIE JEST ANGIELSKA WERSJA NASZEJ KRÓWKI! To jest coś innego i pyszniejszego. Różni się między innymi zapachem, ilością cukru i tłuszczu (wydaje mi się, że jest go o wiele więcej niż cukru i jest go o wiele więcej niż w krówce). To jest bardziej masa krucho-słodko-tłuszczowa, która się rozpływa w ustach, oh… :D Błogość i narkotyk w jednym. Nie jestem w stanie tego opisać, w końcu to cud świata. Creamy Butter Tablet nie polecam osobom ‚dbającym o linię’ (to m.in. przez nie przytyłam ponad 20kg bedąc w Angolii XD), pozostałym gorąco POLECAM! Jeśli moja nieudana próba opisu Was nie zachęciła spójrzcie na to: http://www.google.pl/search?q=fudge&hl=pl&biw=1920&bih=946&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=dAe0Tr_hAc-VOpigifUB&sqi=2&ved=0CGYQsAQ

Chwila dla Thorntons… Firma działa już od 100lat (100lat doskonalenia fudge – czy wy to rozumicie? :D) i jest znana głównie z produkcji fudge i toffee oraz innych słodkości. Po przejęciu w 2010 roku firmy Cadbury przez amerykański koncern Kraft Foods, jest to największa niezależna spółka branży cukierniczej w Wielkiej Brytanii (tak rzecze Wikipedia). Słodkości niestety są drogie (cała wypłata ;) szła na fudge więc nawet nie miałam okazji skosztować toffee), ale godne są ‚fadże’, oj godne. W 2007 roku Thorntons zrobiła prezent dla klientów i zmontowała ważący prawie 400kg billboard z czekolady :) http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/6522643.stm oraz pobiła światowy rekord http://www.thorntons.co.uk/c/centenary.html .
Fabryka Thorntons tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=A6S8yC3Beoo .

SMAKI: niestety nie ma tutaj wszystkich http://www.thorntons.co.uk/c/Toffee+And+Fudge_Fudge/1/?sortby=&sortorder=ascending

PRODUCENT: Thorntons

MARKA: Thorntons

CENA: w funtach tutaj http://www.thorntons.co.uk/

SKLEPY: niestety chyba tylko w Thorntons w UK, Piotr i Paweł niby mają mieć dostępnego Thorntonsa, ale jak na razie ich śledzę i nic nie wyśledziłam (ściemniają w tej gazetce oj ściemniają).

fot.1 http://www.thorntons.co.uk
fot.2 http://obsessivecompulsive.tumblr.com 

AKTUALIZACJA: Przeprosiny ode mnie dla Piotra i Pawła – nie ściemniają w sprawie asortymentu, faktycznie w owym sklepie pojawiły się produkty Thorntons, które wyśledziłam. Możemy m.in. wybierać między toffee, waniliowymi ‚fadżami’, a chunky chocolately jumbles :D Ja właśnie wyciągam z szafeczki winiliowe ‚fadżiki’ ^^ (po 10min.) Niestety waniliowe ‚fadże’ nie są pyszne D; – przerażające odkrycie. Są jakieś plastikowe i sztuczne, mimo to oczywiście wszystko wchłonęliśmy żeby mieć pewność ;D Także nie polecam waniliowych za 14.49zł, będę nadal wyszukiwać tych maślanych Creamy Butter Tablet.

Reklamy